Česká pošta nezklamala

Mám covid19 – dneska si povíme něco o tom, jak česká pošta doručuje balík 6 dnů; jak česká pošta neví, co je izolace; jak česká pošta neví, kde je můj balík; jak česká pošta neumí nikoho zastihnout doma a jak mne vedoucí české pošty posílá s covidem na pobočku.

Informace na obrázku nahoře, pocházející od státního podniku Česká Pošta, je lživá. Nejedná se o opakované doručení, ale o první doručení. Zásilku z Německa jsem si objednal 16.12. večer. Dostatečně dlouho před svátky a ještě před pozitivním testem na covid. Němci to odeslali 17.12. (kdy taky jindy). Dopravce DHL. Od té doby zásek na české straně. Kde to čekalo nevím.

22.12. mi přišla od obchodníka zpráva, že zásilka je nedoručitelná a že si mám zkontrolovat místního dopravce. Na TrackAndTrace České pošty jsem si našel, že jsem 21.12. nebyl zastižen. Ehm. Jsem celý den doma. 22.12. volám na českou poštu, tam mi to půl hodině čekání zvedne operátorka, nadiktuju číslo balíku a ona říká, že „interní problém na straně pošty“, že můj balík je na pobočce a že mi víc neřekne, že si mám zavolat na pobočku. K čemu ta infolinka je?

Volám na pobočku vedoucí. Ptám se jí, kde je můj balík. Nadiktuju číslo balíku a paní, že neexistuje. Hlásím svoje jméno, paní jej zřejmě schválně zkomolila na Skřivánek (WTF?). Po čtvrté hlásím číslo balíků a náhle už jde dohledat. Ano, je na pobočce. Prej se pro něj mám stavit. Říkám, že jsem v izolaci, že to nejde. Tak říká, že balík bude do 5.1. a prodloužit to nejde. Ptám se jí, vedoucí pobočky české pošty, jestli pro to můžu někoho poslat, kdo by to vyzvedl. Řekla, že ne, že je to mezinárodní balík a že pouze do vlastních rukou. Tak požádám o opětovné doručení. Paní vedoucí říká, že to nelze zaručit, jedině mezi svátky. Rezignovaně souhlasím. (Ve skutečnosti je mi to jedno, klidně v lednu, ale jde mi už jenom o princip.)

Dneska, 23.12. přijela mladá borka v dodávce české pošty, předává mi balík a říká, že nechce ani občanku. Prostě mi to dala. S úsměvem mi přeje veselé vánoce a odjíždí. Na pobočce by chtěli vidět co přesně? Proč to nemohl převzít kámoš nebo někdo z rodiny? S mým souhlasem?

Posílat někoho na pobočku v izolaci je vtip ne? Doručovat něco 6 dnů v rámci ČR je vtip ne? SmajliCZEk pendluje mezi Plzní a republikou denně. A diví se, proč jezdí věčně prázdnej. A proč česká pošta vyhazuje lidi.

Bohužel nemám jméno té vedoucí, možná zástupkyně, možná uklízečky, takže to nemůžu eskalovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Životopis. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Česká pošta nezklamala

 1. _ napsal:

  depo 72 je ladova? klasika, maj tam bordel jak v tanku

  • Heron napsal:

   Jo. Navíc to vůbec není ta pobočka, kde to mělo skončit. Ale už to neřeším. Tato příležitost nastává při každém balíku. Jestli se to stane příště, zjistím si jméno vedoucí a budu to eskalovat. Zas tak moc se nestalo, jen mě nasral ten arogantní přístup paní vedoucí – tohle si dovolit k zákazníkovi, tak mi dá vedoucí po tlamě ani nemrknu.

   • _ napsal:

    to je specifikum ladovy, remcaj na ni i na depu jeremenkova a jinde

    reporty-reklamace za ty roky bez efektu

 2. Pingback: Proč u nás nic nejde a všechno je problém II | Heronovo

Komentáře nejsou povoleny.