Co dělat, když už se skoro dá něco dělat

Mám covid19 – co dělat, když se chce něco dělat, ale ještě pořád by se toho moc dělat nemělo. Přes volno jsem si, krom turistické aktivity na horách, naplánoval také dokončit nějaké restíky, které se za rok nahromadily. Mám tady několik projektů (golang), které jsem chtěl uklidit a možná něco zveřejnit, no tak to ještě hodně dlouho počká. Potom nějaký HW k opravě a roztřídění, vyhození / darování a recyklaci. Tím se postupně, pomalu, prokousávám.

Před volnem jsem si přivezl od jedné známé osoby (ne veřejně známé, ale prostě mé známé) tenhle mikro component systém, jestli si správně pamatuju, tak rok pořízení 1997.

Kdo pozná skladbu podle waveform, dostane pochvalu.

Na to, že to x let leželo jen tak ve skříni a čekalo na opravu, je to v celkem ucházejícím stavu. Sloužilo to v kuchyni apod., takže stav je použitý, zaslouží si ještě lepší vyčištění, pokud vše bude fungovat.

Uživatel si stěžoval na špatně hrající jeden reproduktor. Tohle se mi nepodařilo ověřit, hrají obě bedny. Podezřívám špatný kontakt v přítlačných svorkách pro připojení repro – teď jsem tam narval 2.5mm^2 reproduktorový kabel a moc dobře to tam nedrží. Ale hraje to.

Zvuk odpovídá ceně, nebudeme si nic nalhávat. Levné papírové reproduktory v levné tenké OSB bedně a plastovou ozvučnicí. Hraje to docela dobře pro účely, pro které má a může to ještě pár let posloužit.

Out of box funguje AUX, FM Tuner, dokonce i jedna AM stanice. Nemůžu vyzkoušet kazetovou mechaniku ani CD mechaniku.

Co dál. Rozhodně se musím podívat dovnitř. Nelíbí se mi zvuk zesilovače, tam bude něco špatně (doufejme, že jen obligátní levné kondíky kondenzátory). Stejně to bude postavené kolem zesilovačů TDA, to lze vyměnit nebo nahradit.

Pro dnešek vše.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektronika, Hi-Fi, Životopis. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.