Hnusný konkurenční boj

Před třemi lety jsem se svým kamarádem zařídil Internet v našich panelácích. Firmu Empecom jsme si vybrali kvůli dobré technologii (už tehdy nepoužívala 2,4GHz wifi) a také kvůli nabídce veřejné IP bez dalších poplatků. Instalační náklady byly nulové (a to včetně UTP kabelu — mám ho doma 30m a ještě jsem dostal 15m od techniků — a vyvrtání děr do panelu uvnitř bytu klienta).

Už tehdy jse se seznámil s obchodním managerem firmy (pomáhal jsem mu se smlouvami od jednotlivých klientů) a po nějaké době také s jedním technikem, ze kterého se postupem času vyklubal generální ředitel firmy Empecom.

Kamarád s ním řeší ping, já případné výpadky a také chodím po klientech, když mají nějaký problém s připojením — v drtivé většině výpadků se to týkalo špatného nastavení jejich Windows případně totálního zahlcení linky viry.

Zkrátka idilka. Rychlost není nijak oslnivá (v současné době máme 320/320), ale linka je vysoce kvalitní.

V těchto dnech se u nás v domech objevila „zlá“ firma. Už jsem se s ní setkat dvakrát — na začátku, když jsme ji odmítli z důvodů použité technologie 2,4GHz a neveřejné IP, a teď když má od ní internet můj otec. Padá to, ping děs a hrůza a rychlost má 1024/200 (tak mizerný upload jsem ještě nikde neviděl a down nikdy nedosáhl 1024).

Tato zlá firma se rozhodla přebrat klienty Emecomu k sobě a to nabídkou vyšší rychlosti 4000/200 za stejnou (ne počkat, výrazně vyšší) cenu, než máme dnes. Měsíční poplatky by byly stejné jaké máme teď, ale zlá firma si počítá také vysoké náklady za pořízení a za každou změnu parametrů linky.

Bohužel, pro klienty je vysoká rychlost lákadlem, upload nepotřebují a veřejná IP??? Co to je? Navíc, spočítám-li počet klientů, rychlost a propustnost spoje tak mi to nějak nevychází… Ano správně, zlá firma nabízí něco, co nemůže splnit.

PS: Ač se to tak může zdát, tak to není reklama na našeho ISP. Rád bych měl doma rychlou linku, veřejnou IP a ještě neplatil skoro nic. Ale vím, že to nejde. V laborce mám 100mbps přípojku a je to jiné kafe, než doma (njn CESNET). Ale nechci nižší cenu (nebo vyšší rychlost) na úkor kvality.

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.