Jiný názor (skoro) nezazněl

Tak nám skončil summit NATO. Aliance se rozšíříla dále na východ, Rusko se tváří neutrálně, USA si marně láme hlavu k čemu je být členem těžkopádné organisace, která se nikdy od svého vzniku neodhodlala k akci (iniciátory byly zpravidla právě Spojené státy s podporou Velké Británie). A hlavně, ke spokojenosti státních represivních orgánů a vlády, nahlas nezazněl názor jiný, nesouhlasný, diskutující.

Jednání represivní a totalitní policie zase tak překvapivé nebylo. Nerespektování práv a svobod občanů i jiných zákonů České republiky se již stalo zřejmě nutnou podmínkou práce(práce?) české policie. A to samozřejmě s podporou odpovědného ministra.

Daleko závažnější je, myslím, chování významných sdělovacích prostředků. Takovou podporu represivních opatření, jsem snad od r. 1989 neviděl. Pochvala celníkům za neumožnění vstupu do Česka občanům jiných států od redaktora TV NOVA v pořadu Střepiny (24.11.2002), je dost silná káva. Nevím. Nevyměnily jsme si jednu diktaturu za druhou? Proč jsou lidé stále persekuováni za odlišný názor? — příznávám, že situace před r. 1989 je nesrovnatelná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.