Mám covid-19 – jak to probíhá, díl 127.0.0.3

Zdar děcka. Dneska bez fotky (nechce se mi, ono je docela nesnadné tady někam postavit stativ a na tom 50mm/F1.8). Dneska si povíme něco o reakcích lidí. (EDIT: 21:42, doplněna momentka z návštěvy Riftenu.)

KHS

Volali mi z krajské hygienické stanice. Paní volala v 8 ráno a ptá se, jestli mne neprobudila. Probudila, ale tj. jedno. Byla nadšená z toho samoreportu, co jsem jim tam vyplnil. Prošli jsme to celé znovu, potvrdili, popřáli si vše dobré. Podotýkám, že jsem žádné rizikové kontakty nenahlásil, protože jsem je ve stanoveném období neměl!

Lékařka / sestra

Volám lékařce, zvedne to zdravotní sestra (logicky ;-) ). Splním svou povinnost a ohlásím nákazu a příznaky. Chci neschopenku, protože se víc jak 20minut nemůžu na nic soustředit (nevím, jak to máte vy, i teplota 37.5°C docela zabrzdí a otupí – tohle je asi individuální, ale mozek obecně potřebuje chladit – těch cca 20W a není moc happy na vyšší teploty).

Sestra se hned zarazí a řekne, že to bude problém. Že prej nebudu moct nikam na vánoce a že to hygiena hlídá. Tak jí řeknu, že to problém není a že mi to má napsat. Moc se jí nechtělo.

Sorry lidi, jsem ateista, Vánoce neslavím. Ať si každý slaví co chce. Vánoce, Chanuku, Ramadán. Užijte si to. Setkávejte se s přáteli, s rodinou, vašimi blízkými. A pokud je máte opravdu rádi, tak za nimi nechoďte nemocní. Největší dárek jim dáte tak, že zůstanete doma a zavoláte jim.

Já nic slavit nepotřebuju. Pokud se chci s někým vidět, mám na to 365 dnů v roce. Pokud chci dát někomu dárek, nepotřebuju na to strom.

14 dnů izolace není vůbec žádný problém. Pro paní sestru možná jo, ať si zařídí svátky podle svého.

Vzdálená tetosestřenice

Zavolala mi vzdálená (ani nevím jestli by se to do rodinného grafu vlezlo) vzdálená příbuzná, že má starost a jak mi teda je a co potřebuju. Má blízko do zdravotnictví, tak mi popsala co a jak, co mám a nemám dělat, co mám brát preventivně za léky apod. Díky moc. Toto byla jediná racionální reakce. Má starost, má znalosti, zavolá, vyptá se a poradí. Ještě jednou, díky moc.

Rodina

Nic, oznámil jsem, že mám do 31.12. izolaci. Jasný, v pohodě, uvidíme se v lednu. Taťka je po 3 dávce a pochopil, že vánoce letos zrušíme. Není žádný problém. Hádejte, od koho mám tento přístup ke světu. ;-)

Vzdálená rodina a jejich vztahy

Musím říct, že mám to štěstí, že u nás doma očkování vůbec neřešíme. Všichni jsme naočkovaní, nikdo s tím neměl problém. Což neplatí pro vzdálenější kouty rodiny. Jedna domácnost řeší, jak jít na vánoce za rodiči, kteří nejsou očkovaní a mají na všechno názor (z internetu). Takže tihle lidi půjdou na testy, ale tak, aby se to jejich příbuzní nedozvěděli.

Nevím, co bych na to řekl. Kdyby tady nebyla kamera, tak bych věděl.

Dneska zase všechno. Bolí mě hlava, nemůžu se soustředit, necítím kafe. Nic víc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Životopis. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Mám covid-19 – jak to probíhá, díl 127.0.0.3

  1. Heron napsal:

    Nakonec i s fotkou. S Kaiem a s Luciem, Hoth čeká u koní, jsme se doplazili (v levelu 36, to je fofr) až do Riftenu, místní královna nás pozvala na hostinu a jak znám Riften, tak určitě nemá žádné postranní úmysly. Jo a stavíme se do vězení pro Iniga (ale nevím, jestli tenhle mod tady funguje, zatím jsem nenarazil na žádnou známku jeho přítomnosti).

    A v aniversary edition je hodně změn (vlastně všechny k lepšímu), některé random encounters jsem viděl už mnohokrát (třeba ducha bezhlavýho jezdce, což má být vzácné). Snad to není bug u mě v load order.

Komentáře nejsou povoleny.