Nevypínat!

Vždy jsem doporučoval nechávat PC trvale zapnuté. Má to mnoho výhod. Jednak to může dělat užitečnou práci, je trvale připravené na práci (proč řešit rychlost bootu či se otravovat s nefunkčním sleep to …), topí to (ano, to je výhoda) a také HW vydrží déle.

Tuto svoji zásadu jsem teď po přestěhování do nového bytu porušil. Necelé dva měsíce své PC a domácí server tedy vypínám. Za tuto dobu se odporoučely dva disky. Oba shodou okolností Samsung a oba běžné desktopové disky, které nejsou pro nonstop použití. Evidentně nejsou ani pro jiné použití :-D. Krom toho mi začal rezonovat nějaký plech v case.

Jeden disk je Samsung F1 1TB, ten se odporoučel z mirroru, kde pracoval něco přes rok (nonstop běh), druhý měl asi tři roky a byl systémový v desktopu. Ten tedy ještě funguje, akorát si NTFS stěžuje, že to není ono. Tak nevím, když si spočítám cenu HW a cenu vypálené elektřiny, vychází mi, že trvale zapnutý PC zase tak drahý není ;-).

Do serveru šel nějaký Seagate, ovšem do desktopu uvažuji o SSD disku. Teď jaký. Na Intel X25 sice myslím, ale nemyslím to reálně :-). Co říkáte na Kingston SSD disk 64GB SSDNow V-Series?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hardware, Názory, Počítače. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.