Pro Kníže Ignora

Veřejný dopis Kníže Ignorovi. Na ábíčku jsi začal používat sprosté nadávky. Admin je dokonce na pár hodin zcenzuroval. Uvědom si laskavě, kde jsi.

Obviňuješ JiK a koffra z něčeho, co děláš ty. Celkem mě překvapilo, že jsi do toho seznamu nezařadil také mě. Máš svůj názor, ostatní mají také svůj ve kterém s tebou nesouhlasí.

Já osobně s tvými názory (a nejen s tvými) ohledně politiky a společnosti hrubě nesouhlasím, pokusím se vysvětlit proč:

Komunisti za 40 let přivedli tuto zemi do zbídačelého stavu. Popravovali lidi za jiné názory. Nedovolili odejít lidem, kteří chtěli žít jinde. Lhali celému národu o tom, jak se žije jinde. Kašlali na ekologii. Za posledních 15 let se to už skoro dařilo stabilizovat. Ze stavu ‚všechno je všech a součastně ničí‘, se podařilo převést skoro vše do rukou soukromého vlastníka. Pár důležitých věcí ještě zbývá. Pochopitelně se takto velká akce nepovedla bez chyb (a kdo to očekával ten byl hodně naivní). Zkrátka situace se začala zlešovat. I názory lidí typu ‚kdo nekrade, okrádá rodiču‘ postupně mizeli…

V tom přijde Paroubek, Ráth a jejich koalice s KSČM. V parlamentu. Nenávistná kampaň proti všem, co si dovolili postavit se na vlastní nohy. Nenávistná kampaň proti všem, co si dovolili být úspěšní. Kampaň založená na závisti.

Než mě obviníte, že jsem prašivej pravičák, co kašle na všechny ostaní, uvědomte si laskavě, že: při povodni v roce 1997 i 2006 jsem dobrovolně pomáhal neznámým lidem. Ve škole poskytuju své studijní materiály ostatním. Nechci to tu vyjmenovávat celé. Vypadalo by to, že se chludím.

Nejsem hnusný pravičák. Na své PC poskytuju přístup lidem, kteří si chtějí odzkoušet linux. Na FTP si ukládájí své dokumenty, protože doma nemají veřejnou IP. Nic za to nechci. Dalo by se to nazvat komunismem? Tito lidé se ke mě za poslední rok (a změna je opravdu markantní), začali chovat dost ‚zvláštně‘. Závidí mi moje znalosti PC. Závidí mi znamky ve škole. Závidí mi vydělané peníze. Ano je to pravda, mám více než oni. Ale proč? Protože já si kupuju knížky o programování. Čtu si články o fyzice v časopisech (studujeme fyziku). Chodím na brigády, ale ne k pásu jako oni, ale skládám lidem PC, doučuju matematiku, programování. Zkrátka podle mého názoru se chovám jako vysokoškolák. Nevidím na tom nic zvláštního. Oni? Chodí si pro soc. dávky, sedí doma a paří cracklé hry. Nebo jdou na pivo. Na zkoušce dostanou za 3 a mě nadávají za to, že mám 1 (takže to mám ‚logicky‘ domluvené s učitelem).

Na druhou stranu opravdu NECHCI ze svých daní sponzorovat lidi, co jsou 6 let na podpoře a chlastají. Pokud někdo nemůže najít práci a rok si dělá rekvalifikační kursy, je to něco jiného, na takového člověka klidně budu dávat 50% daně. Ale nikdy lidem, co toho JEN zneužívají. Skutečně potřebných (lidí, kteří z objektivních důvodů nemohou pracovat), je jen pár procent. Tak proč nějakou sociální dávku dostává cca 60% populace? (Mimo důchodců, ti si svůj důchod po celoživotní práci pochopitelně zaslouží). Kde je motivace pracovat? Zlepšovat si kvalifikaci? Moje 48 letá maminka si před rokem dodělala maturitu. Otec pracuje na CNC strojích a ve svých 50 letech po večerech studuje manuály k nové mašině. Tak ať mi laskavě nikdo netvrdí, že si nejde poctivě vydělat ‚hodně‘ peněz, protože vím, že to jsou jen výmluvy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.