Proč nevolím ČSSD

Byl jsem požádán, abych napsal krátké zamyšlení nad tím, proč volit či nevolit ČSSD. Protože jsem příznivec ODS, tak jsem začal s druhou částí, ta mi jde lépe. Text měl být uveřejněn na stránkách sociální demokracie, ovšem měl jsem podmínku, že tam musí být uveden odkaz na mé stránky. Webmaster stránek socdem tento požadavek zamítl. Důvod? Mám na svých stránkách odkaz na www.partnerstvi.cz, tedy odkaz informující o tom, že jsem gay. Proto jsem odmítl pro server socdem psát.

Poznámka: text není z pochopitelných důvodů dokončen, chybí korektura atd.

Sociální politika

Na sociální demokracii se mi nelíbí především její sociální politika (předpokládám, že je to hlavní pilíř této strany). Prostě neuznávám myšlenku, že při sebemenším problému by měl člověk dostat nějakou finanční pomoc. Např.: dítě jde do školy — peníze na potřeby, sleva na dopravu atd. Čí je to dítě? Státu nebo rodičů? Pokud na ně rodiče nemají peníze, tak proč si tak nezodpovědně dítě pořídili? Tuto politiku neuznávám z toho důvodu, že na pravidený (byť malý) příjem se dá velice rychle zvyknout. Vyrůstám v rodině, jejíž finanční situce není nejlepší — matka samoživitelka, peníze lehce nad životním minimem. Ale právě proto se snažím, abych co nejrychleji dosáhl vysoké kvalifikace a pomohl i ostatním v rodině. Příznivec socdem může na tuhle větu namítnout: „bez sociálních příspěků bys nemohl studovat“. Ano, nemohl. Pokud musí zaměstnavatel a zaměstnanec platit takhle vysoké daně a pokud i já na daních za měsíc zaplatím více, než mi přijde ze sociálky, tak opravdu nemohl. A to se musí změnit. Já nechci peníze se sociálky, já chci nižší daně — a tady je asi největší rozkol, peníze, které si vydělám, patří mě!!! ne státu, a já vím, jak s nimi naložit! Navíc, další peníze stojí státní zpráva sociálního zabezpečení a finanční úřad, zjednodušením sociálních a daňových pravidel by se dalo i tady ušetřit…

Politika vnitra, sledovat všechny (policejní stát)

Nevím, jestli je to politika ČSSD, ale vzhledem k tomu, že z ministra vnitra je premiér, tak předpokládám, že to co se dělo na vnitru za Grosse, tak s tím ČSSD souhlasí. Kde začít? Třeba na silnicích. Mám dost kontrol rychlostí na dlouhých přehledných a bezpečných usecích — chybí mi policie na nebezpečných křižovatkách a řízení dopravy ve špičkách. Mám dost akcí typu kryštof –chci jezdit po kvalitně značených silnicích s dobrým povrchem (protože, pokud nevletím do díry ve vozovce, a nesrazím chodce na přechodu, tak 100% přehlédnu dopravní značku.) Atd. Dále, nechci theatrální akce v bordelech a svolávání novinářů na brzkou ranní hodinu. Čemu pomohlo rozdávání letáků turistům z Německa, totiž letákům o dětské prostituci? Němci jsou pedofilové? Nebo je to odplata za „CESI NEKRAST TADY“? K čemu to bylo? Chci vidět odsouzené policisty, kteří nepřímo mohou za další mrtvé v případu manželů Stodolových… Nejsem policista a být jím nechci, ale vím, kde vybrat pokuty, vím kam jít, když chci najít drogy atd. Ale to ví každý. Doufám, že také někdy uvidím rozluštění složitých kaus, na které selský rozum nestačí..

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.