QCM hledá technika pro svoji pobočku v Olomouci

Pro firmu QCM, s.r.o., přesněji pro pobočku v Olomouci, hledáme technika znalého v oblasti webových serverů, SQL databází a virtualizačního prostředí.

Máte-li zájem, ozvěte se mi na email olomouc@qcm.cz.

Kdo jsme a co děláme

Firma QCM působí na českém IT trhu více než 10 let. Začínali jsme jako výhradní distributor Mandriva Linuxu spolu s vynikajícími knížkami od Ivana Bíbra a také se zakázkovým programováním webových aplikací dle přání zákazníka. V té době jsme také dodávali a spravovali servery postavené na linuxu přímo na přání zákazníka. Tehdy se ještě jednalo o HW, dneska je dodáváme stále, ale už jako virtuální server.

Dnes máme na našem vlastním hostingu několik stovek webů pro soukromé firmy a státní správu. Vše je postavené na našem vlastním redakčním systému Marwel. Založili jsme (díky Lukášovi a Vlastovi) dříve papírový, dnes webový portál LinuxExpres, jeden  (ze dvou) největších Linuxových magazínů v ČR.

Jsme také velmi významným hráčem na trhu s elektronickými nástroji pro elektronizaci veřejných zakázek. Náš EZAK používají významné instituce (nedovolím si nezmínit Univerzitu Palackého v Olomouci, CESNET, nebo třeba pro Českou Národní Banku) pro elektronizaci svých zákázek dle zákona a také, společně s elektronickými aukcemi, ušetří značnou část nákladů.

V letošním roce se nám podařilo zprovoznit, jako prvnímu provozovateli a se slušným náskokem i nějaký čas jedinému provozovateli, elektronické tržiště nové generace Gemin. Mohu také prozradit drobné tajemství, naše řešení elektronického tržiště od nás koupila Česká pošta (zatím běží v testovacím režimu), kde jsme jej úspěšně implementovali a dovedli až k potřebné atestaci. Aktuálně tak na našem software běží dvě ze tří (a celkově dvě z pěti) elektronických tržišt nové generace.

Koho hledáme

Nemám rád inzeráty, kde je seznam padesáti technologií (které žádný reálný člověk na světě nemůže znát) a slova flexibilní a dynamické. Nic takového zde psát nehodlám. Člověka zajímá, co bude dělat.

Práce technika v QCM spočívá především v přípravě a administraci prostředí pro běh našich webových aplikací a také v pomoci vlastním vývojářům a implementátorům. Ano, takhle jednoduché to je, technik musí umět zajistit běh hostingu a být k ruce kolegům vývojářům při vytváření nových produktů (především v přípravě nového vývojového prostředí).

Podrobněji řečeno, je třeba umět nainstalovat distribuci linuxu (my provozujeme CentOS a RedHat Enterprise Linux),  zprovoznit tam webserver (Apache Webserver, Nginx), nějakou tu databázi (v zakázkových a finančních aplikacích výhradně PostgreSQL, na webech máme i MySQL). Nic víc v tom není, naše aplikace jsou z technického pohledu klasické LAMP (Linux, Apache webserver, MySQL — dnes již raději PostgreSQL, PHP). Pokud tedy umíte naistalovat WordPress (nebo třeba MediaWiki včetně memcached) na svůj domácí počítač a z přístupnit jej na Internet, jste přesně ti, koho hledáme. Zbytek vás rádi a ochotně naučíme.

Hledáme tedy člověka, který má zájem učit se nové technologie, má zájem o Internet, sítě, servery a virtualizaci. Není třeba cokoliv z toho umět dobředu, stačí vědět, že to existuje a hlavně, mít zájem o to se to naučit.

Pokud vás tato nabídka zaujala, prosím ozvěte se mi na email olomouc@qcm.cz. Rád vás uvidím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Obecné informace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: QCM hledá technika pro svoji pobočku v Olomouci

  1. z0ny napsal:

    Hmm, zajimavy inzerat a po precteni me prijde v celku s jednoduchymi podminkami…

    gl v hledani :)

  2. Pingback: Pár postřehů z pracovních pohovorů | Heronovo

  3. Pingback: QCM hledá PHP programátora nejen do Olomouce | Heronovo

Komentáře nejsou povoleny.