Sapphire Vapor-X CPU Cooler

Na základě doporučení Davida Ježka a jeho testu na DIIT, jsem si pořídil tohle chladítko na procesor. Zde jsou slíbené fotky z instalace. Tohle se opět povedlo, mám tam osazený pouze výstupní ventilátor, jak jsem chtěl. Jen mě trošku mrzí, že nejde vypnout (štípačkami jistě ano ;-) ) osvětlení ventilátoru, to horní světlo odpojit jde.

IMG_4542 IMG_4543

Co se týče hluku, přesné měření je ve zmíněném testu, já to nemám čím měřit. Teď je to na maximální zatížení CPU hlučné asi tak, jako předtím na idle. Konečně tak můžu poslouchat hudbu bez sluchátek (recenze časem bude).

Verdikt: Spokojenost.

IMG_4544 IMG_4545

IMG_4546 IMG_4547

IMG_4548 IMG_4550

IMG_4551 IMG_4552

IMG_4554 IMG_4555

IMG_4556 IMG_4557

IMG_4559 IMG_4560

IMG_4562 IMG_4565

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotografie, Hardware, Počítače. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů: Sapphire Vapor-X CPU Cooler

 1. David Ježek napsal:

  tak ať dobře slouží (uvidíme, kolik let vydrží ty kluzný ložiska, ale zase máš ventilátory dva a pak to případně za X let vyřeší nějaká noctua). jinak už si nepamatuju, jestli jsme se o tom bavili, ale ze zvědavosti: cos tam dal za pastu?

  • Heron napsal:

   Nebavili. Rozhodoval jsem se mezi tou dodanou a šuplíkovou Artic Cooling MX-2. Nakonec jsem tam dal tu v balení, na první pohled vypadají stejně.

   U OEM chladiče jsem nepoznal rozdíl mezi tou původní teplovodivou podložkou a MX-2 (kterou jsem si koupil potom, když jsem jej potřeboval znova přidělat), takže jsou asi tak na stejné úrovni. Nějaké exaktní měření jsem nedělal a jediné teploty, kterým trochu věřím, mám v AMD Overdrive. V Debianu se LM Sensors nechytají.

   Jinak teplota opravdu o dost klesla (15°C na CPU max) , ještě jsem přeměřil spotřebu, ale ta mi přijde +- stejná jako předtím. Jestli se měla snížit o pár W (do 5W) tak to nejsem schopný změřit. Schválně jsem to při otevřeném okně nechal vychladit (mám komp hned vedle balkonových dveří) ale na spotřebě se to nijak neprojevilo.

 2. Franta napsal:

  Koukám, že máš stejný procesor i paměti :-) Taky jsem nedávno měnil chladič na CPU.

  • Heron napsal:

   :-)

   Ty paměti, no, příště budu muset myslet i na fyzické rozměry. Automaticky jsem očekával nějakou standardní výšku modulů a chladičů a ono prd, žádnej chladič se tam nevleze. Proto nakonec tohle řešení se Sapphire. Ale procesor mi dělá radost každý den.

 3. Pingback: Rozborka zdroje Seasonic SSP-450RT | Heronovo

Komentáře nejsou povoleny.