Sobotně paraniodní úvaha

Lidé musí věřit, že lže, dřív než něco řekne.

Na abclinuxu se v tuto chvíli vede diskuse nad ne zcela víkendovým tématem obvinění ze zneužívání mladistvích a hlavní roli hraje mediálně propíraný sbormistr Kulínský, jehož případ byl v tyto dny potřetí restartován.

Nechci tu řešit tento případ, bylo o něm řečeno mnoho a přihazování dalších spekulací a názorů by bylo házení hrachu na zeď. Chci psát o něčem jiném.

Citát na počátku tohoto textu je ze známého filmu „Nepřítel státu“. Princip té věty je jasný a mnoho let používaný v mezinárodní politice. Komunisté přesvědčují obyvatele zavřené ve socialisticky lidovém státě o nejhrůznějších lidech planety, totiž celých USA. Tito obyvatelé to mají poměrně jednoduché, k jiným informacím se prakticky nedostanou.

USA na oplátku přesvědčují celý svět o tom, že Muslim == terorista. Pak je daleko snadnější v boji proti terorismu napadnout další zemi k vůli naftě. V tomto případě to má těžší USA, protože obyvatel civilizovaného světa si najde fakta na Internetu, případně se zajede rovnou na místo přesvědčit o „teroristech“ sám. USA pak přesvědčovací metody musí občas vylepšovat.

Na lokální úrovni se vede podobná „informační“ kampaň. Většinou využívá předsudků vůči malé a velmi specificky se vymezující skupině obyvatel.

Jedná se mi o skupiny sexuálně jiné. Homosexuálové si svůj boj vybojovali už relativně dávno, se zákonnou úpravou to je horší. Označit dnes někoho za homosexuála není ta pravá zbraň jak bývala a spíš to danému může pomoci, pokud jím skutečně je. Chce to něco lepšího. Zoofilie se ve společnosti velmi tiše toleruje a je to něco o čem se nemluví. To by také nebylo to pravé palivo a spíše by se to obrátilo proti pomlouvajícímu.

Takže tu máme pedofilii. Je to přesně to pravé. Většina rodičů při tomto nemyslí racionálně, ale čistě emočně. Tedy negativně. Takže je třeba vytvořit podhoubí (což se mediálně dělo v 90-98). Nyní každý školník, vedoucí tábora, učitel nejen tělocviku, vychovatel … je členem ohrožené skupiny. Kdokoliv, zejména významná osobnost, na kterou jsou všechny ostatní zbraně slabé může být kdykoliv označen za pedofila. Pokud vykonává některou z výše zmíněných profesí, je případ v podstatě uzavřen. Pro veřejnost je to najednou jasné. Je pedofil a proto vykonává takovou práci. (Všimnětě si prosím opačné implikace, ta je u podobných zbraní typická.)

Existují i další zbraně. V této době je to také globální oteplování a boj, či přímo válka proti tomu. Opět použitelná zbraň jak na globální úrovni (když už politik nemá vůbec žádné trumfy, může na svého protivníka vytáhnou nedostatečnou podporu technologíí snižující CO2). Funguje i na úrovni jednotlivců. Každý vědec je povinnen hlásat jedinou správnou pravdu o globálním oteplování. Pokud ne, tak nebude sice upálen, ale už si moc nezazkoumá. Geologové tedy musí okamžitě zapomenout na střídající se doby ledové a horké, kdy se hladina moře mění výrazně více než katastrofických několik cm a ledová pokrývka se mění od pólů až k obratníkům. Meteorologové pak musí zapomenout na fakt, že dnes je předpověď na třetí den platná z 60% a musí svorně predikovat zvýšení teploty o 1.5°C za 100let.

Zbraní je více, některé zapomenuté, jiné se právě možná tvoří v hlavách agentů. Co my víme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.