Už nemám covid19 – jak to probíhá, díl 127.0.0.6

Dneska jsem trochu zaspal. Probudil mě telefonát v 8:30. Chtěl jsem vstávat standardně před sedmou. Stane se. Venku je mlha, tma a vůbec nevlídno. Tak jsem se prospal. Zítra končí izolace. Už pár dnů nemám žádné příznaky, teplotu, bolesti. Tedy krom těch, které jsem si způsobil sám – netušíte, proč máme malíčky na noze? Krom toho, že se do nich neustále o něco uhodím? Mají nějakou funkci?

Volali mi z práce, jestli bych se nemohl na něco podívat. Podívám se rád. Po třech týdnech zapínám notebook. Vybafne na mě update od všeho, co mám nainstalované. Widle, VirtualBox, LibreOffice, VSCode a další. Než se proklikám k tomu, co vlastně chci dělat, uplyne dobrá půlhodinka. Potom následuje hromada přihlašování na různé služby. Protože expirovalo přihlášení. Takže k času nutnému na podívání se na něco, ještě přičítám čas nutný na update, přihlášení, apod.

Tohle má Apple na iPadu vyřešeno na jedničku. iPad jsem kdysi připojil na Apple účet. Jednou. Od té doby všechny major update prošly. Stačí to odsouhlasit. Minor update jsou komplet bez zásahu. Skoro stejně dobře je na tom i Android, ale nějaké mouchy to stále má. Na linuxu pochopitelně podobné problémy neřešíme. Tam update dělám ručně, pravidelně, ale kdy já chci. Nic nevyskakuje.

Ano vím, že i na Widle existují věci jako Chockolatey. Ostatně i Widle se za ty roky dost spravily, spoustu věcí už mám přes Store.

Na přihlášení mám Yubikey. Ještě to nemám tak dotažené, jako jsem viděl u některých známých, ale dělám na tom. Klidně se v diskusi podělte o zkušenosti. Yubikey je pracovní, chce to ještě minimálně jeden pro soukromé účely.

Vařím kuře, zvěřina došla. :-) Jo a je celkem dobrý, že čich na zkažené věci stále funguje. Sice si hlídám mnohem víc čas nákupu / uvaření dané potraviny, ale narazil jsem na zkažené maso a to jsem fakt cítit nepřestal. Evoluce ví, proč to takto zařídila.

Příspěvek byl publikován v rubrice Životopis. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.