Zadarmo

Zdravotnictví už nebude zadarmo. Vzdělání se už bude platit. Některá města začínají poskytovat internet zadarmo.

Jdu si takhle zase jednou na firmu, a z autorádia slyším přehled zpráv a mezi nimi také informaci, že zdravotnictví nebude od nového roku zadarmo.

Tak si říkám, no konečně. Chudáci lékaři a sestry, dodnes dělali zadarmo, už konečně budou dostávat mzdu. I farmaceutické firmy jistě nepohrdnou platbou za léky. Mrzí mě, že učitelé budou nějaký čas makat zadarmo. Nedokáži si představit tu práci, přes den učit, odpoledne jít okopat pole a podojit krávu, aby přes noc mohli připravit pšeničné placky pro své hladové děti.

Bohužel, i kolegové správci sítě a technici, kteří neměli to štěstí pracovat v komerční firmě u ISP, se budou muset vzdát svých platů. Ano na rozdíl od školství a zdravotnictví, Internet bude poskytován zcela zdarma.

Zrovna dnes jsem při jedné seanci na střeše potkal kolegu konkurenta. Ptal jsem se ho, co on tam, a prý dělá pro universitu, která se rozhodla poskytovat svým zaměstnancům internet zdarma. Bylo mi ho líto. Neměl ani kam zapojit svou vrtačku laskavě zapůjčenou společností Hilti. Následně vylezl vykořisťovatel – totiž zaměstnanec university, zkontrolovat svého otroka. To už jsem se klidil, třeba i ode mě chtěl něco zadarmo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.