Co jste kdy udělali pro herní postavy?

Je vedro, nedá se spát,  hraju třetí Mass Effect. Pro ty kdo neví o co jde, je to hra, ve které se ocitnete jako velitel kosmického plavidla a za pomocí nadsvětelného zařízení (Mass Relay), brouzdáte galaxií. Pochopitelně to neděláte jen tak pro nic za nic (to by byla nuda), ale důvodem je napadení galaxie neznámým tvorem.

Nejste na to sám, doba pokročila, lidé nejsou ve vesmíru sami jako my dneska (ale už se na to pečlivě připravujeme – fakt dobrá přednáška, má i novější verze), ale máte k disposici posádku z celé plejády druhů. A jak to tak bývá, tak kromě toho, že je tady vnější hrozba, tak mezi některými druhy se vedou spory. Třeba takové, že jeden druh se pokusil vyhladit jiný druh virem a vy oba z nich nutně potřebujete na to, abyste zachránili galaxii (pro jistotu před dalším druhem). Mno. ;-)

Nevím, jak to máte vy, ale mě příběh hry málokdy zaujme a tak nějak jej neřeším. Když jsem poprvé spustil Fallout 4 a sledoval naznačený příběh v prvních minutách hry (v podstatě hraný cut scene), tak jsem měl chuť to zase vypnout (ono se to potom dostatečně zamotalo, ale ten první náznak příběhu mě teda spíš otrávil). No, takže si na hrách hledám jiné věci. Grafika (Crytec), bloudění a stavení (Minecraft), akce (doom, unreal, quake), konspirace a náznaky (DeusEx, HalfLife), krásnou krajinu (Witcher) a tak podobně.

V MassEffectu jsem si našel Wrexe. Opět, láska od první chvíle a stal se nedílnou součástí výsadkového týmu. Jinak to prostě nešlo. ;-)

Ještě jsem zapomněl zmínit, že v Mass Effectu hrají podstatnou roli dialogy. Máte možnost dost podstatně ovlivnit příběh už jen výběrem reakce v dialozích s dalšími postavami. Dále sbíráte body a získáváte další možnosti vedení dialogů. To bude za chvíli velmi podstatné.

Takže hra plynula, sehraný výsadkový tým Garrus, Wrex a já jsme řešili problémy. Až jednou nastalo toto:

Tahle kráva Wrexe zastřelila. A prostě nebyl :-(. Zmizel z výsadku, hra se bez něj obešla a Krogané měli problém.

Já jsem to tak samozřejmě nechtěl nechat a konečně se tedy dostáváme k tématu článku. Hrát bez Wrexe by nebylo ono (každá postava má unikátní poznámky během mise a chemie mezi Wrexem a Garrusem funguje prostě skvěle).

Takže load a celá mise znovu (v ME1 nelze ukládat během mise). Zkusil jsem jiné dialogy, stejný výsledek. No tohle byl problém. Některé dialogy jsem neměl přístupné.

Nebudu to natahovat, zkrátka nahrál jsem save starý několik hodin (ještě před tím, než příběh nezadržitelně sklouzl k této základně), dořešil jsem hromadu vedlejších questů a body jsem investoval do dialogových možností.

Potom už to šlo:

Dá se těm očím odolat? A v takovém dialogu?

Takže dobrý, problém zažehnán a s Wrexem se můžeme špičkovat dál. :-)

Při dalším hraní ME1 jsem si na krávu dal pozor a rovnou ji poslal na nějakou sebevražednou misi nebo něco takového ;-).

Tohle byl jeden z nejsilnějších momentů, co jsem ve hrách zažil. Ta scéna, kde Ashley zastřelí Wrexe je sice dost intenzivní a akční, ale tohle vyústění jsem při prvním hraní teda nečekal. A nesmířil jsem se s tím. Stálo mě to dalších asi 8 herních hodin, ale o to víc jsem se do hry zažral a s postavami ještě více svázal.

Tohle byl příběh ME1. Aniž bych prozrazoval víc, tak v ME1 Krogany prostě nezachráníte. To lze až v ME3, kdy je opět mimořádně silná scéna, kdy na planetě Tuchanka můžete rozprášit vakcínu a vyléčit tak všechny zbývající Krogany. A budou vám za to velmi vděční (Wrex už tam ale není a v ME3 už si Krogana do výsadku dát nemůžete. Ale Garrus zůstal a s Jamesem si rozumí).

Takže tak, ještě jsem chtěl vyprávět o Derkitusovi ze Skyrimu, kde jsem taky po zjištění, že tam je další Argonian (jako já), všeho nechal, a jal se ho okamžitě vysvobodit z vězení, ale asi stačí jeden příběh. Navíc ten ze Skyrimu není tak silnej (prostě ho zachráníte a je k disposici jako follower + marriage, což je ale jen pro role play, na hru to nemá efekt).

Máte nějaký podobný příběh, kdy jste pro herní postavu udělali něco speciálního? Je to pro vás ve hrách podstatné?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.